רדיו יוּבל   רשימת דיוור תנאי שימוש (קולמוסנט ©) הרשמה עזרה מקלדת יוּבל

תאריך 28/07/2007 11:01:22
מאת הנרי גלוקסמן
נושא הבהרה

את הסיפור כתבתי כתמונה למה שהתרחש לפני כ-5 שנים. בינתיים ג´ימי קרטר פרסם ספר אנטי-ישראלי חריף בשם "פלסטין, שלום ולא אפרטהייד", שנותן עוד נדבך לאותו מבנה מעוות ששמו "האיסלם הפונדמנטליסטי", ולמעשה מעודד אותו בחלומו לג´יהד נגד העולם החופשי. ברור שהספר  גרר תגובות נזעמות בעיקר מהצד היהודי, כמובן, וקריאות הידד ממי שלא אוהב אותנו ביותר, בלשון המעטה.
 
נורבגיה תומכת, בדרך זו או אחרת, כמו מדינות נוספות בעולם, בכל מיני מכוני-שלום ומכוני-מחקר שאמורים לקדם את השלום בעולם, כגון מרכז פרס לשלום ומכון המחקר של יוסי ביילין, שמסקנותיהם גזורות לפי מידות מממן המחקר, ולעולם זה לא טוב לנו. הקו האנטי-ישראלי, שממשלת נורבגיה החלה לנקוט בו, מחלחל דרך כספי הסיוע, שמתורגמים למסקנות בעלות גושפנקא אקדמית.
 
מכונו של ג´ימי קרטר הוא גדול במיוחד וממומן בעיקר בכסף מוסלמי, ובייחוד סעודי. קשריו של קרטר עם כספי הנפט החלו עוד בסוף שנות ה-70
על ידי בנק בינלאומי למסחר ואשראי (בי.סי.סי.איי), שנשלט בעקיפין על ידי בני משפחת המלוכה הסעודית, שלמעשה הצילו את תקופת נשיאותו של קרטר ודחפו אותו להרפתקה הצבאית נגד אירן.
 
14 איש מהוועדה המייעצת במכון התפטרו כמחאה לקו האנטי-יהודי שהמכון החל לנקוט, וגם כאשר גילו שמשכורתם משולמת, למעשה, על ידי גורמים מוסלמיים.
 
מצאתי שג´ימי קרטר הוא איש שיחה נעים, ואם אפשר להתעלם מדעותיו, אז כיף לבלות אתו ערב נעים על איזה דרינק, ותהיה זו רק כוס לימונדה. 
 
   
מפת העץ
מסיפורי הדוד הנרי / רקוויאם לאוריינט אקספרס הנרי גלוקסמן  
מסיפורי הדוד הנרי / סיפורי סקנדינביה - לימונדה עם ג´ימי קרטר הנרי גלוקסמן  
 הבהרה הנרי גלוקסמן  
 גלוקסמן היקר, הע\ארה בהחלט במקום, עכשיו אני רגוע יותר... רפי אשכנזי   
 צבי גלוקסמן דמון ראניון הישראלי ms  
 למאיר שלום הנרי גלוקסמן  
 השלולית זה העיקר ms   
 השלולית זה הדבר החשוב ms  
 למאיר שלום הנרי גלוקסמן  
 הנרי היקר בא נחליף נושא ms  
 גלוקסמן, יפה עמדת מול הפרזידנט, יש כוח לך! רפי אשכנזי   
הסהר האירני שמעון מנדס  
הקמת פורום דפי נחיתה   /   הקמת פורום הקמת פורום