רדיו יוּבל   רשימת דיוור תנאי שימוש (קולמוסנט ©) הרשמה עזרה מקלדת יוּבל

תאריך 30/07/2007 20:27:28
מאת הנרי גלוקסמן
נושא למאיר שלום

תחילה,  שוב תודה על המחמאות. עד לפני שנה וחצי לא ידעתי שאני כזה, ותודה לעורך שנתן לי את הבמה.
 
יש לי סימפטיה גדולה לירושלמי כי כשהייתי בגילו עדיין חלמתי על מהפכה עולמית - ושילמתי על כך את כל החשבונות שהוגשו לי. היום, ממרומי גילי, אני עדיין חולם על מהפכה, אבל אז אני מתחיל לחשוב: או. קיי. אחרי שנשרוף את המועדון, מה יהיה אז? באחד הדיונים בפורום הזכרתי את שיר הילדים האנגלי, שבתרגום חופשי אומר: אל תעשה צרות לנני שלך כי אתה לא יודע מי תבוא במקומה.
 
אני בטוח שרוב רובנו, אם לא כולנו, שעמדנו מול ביורוקרטיה טפשית ומנצלת, התחשק לנו לקחת איזה רובה אוטומטי ולקצור את כולם או לזרוק איזו פצצה ולהרוס הכל. כבר רצחו ראש ממשלה, כבר זרקו רימון בכנסת, והאמן לי, מדי פעם מתחשק לי לעלות על הכנסת עם טנקים ולהחריב עד היסוד את כל חבורת אוכלי החינם הזאת, הנהנתנים, רפי השכל ומוגבלי המחשבה. ואז אני עומד בפני בעיה. כל אחד מהם, כאינדיווידואל, הוא אדם נחמד, ואם נותנים - לוקחים. ואם משמינים - אז בועטים.
 
באחד הדיונים כתבתי גם, שבערוגה שלנו צומחים מנהיגים טובים ונאורים, אך מאיר, ידידי, עם יד על הלב, אתה חושב שהם יצליחו לעבור את הפריימריס במפלגותיהם?
 
אני מבין לנפשו של שמואל ירושלמי, אך מאחר שלעלות על הכנסת בטנקים זה לא תרבותי, רבים משתמטים משרות צבאי ורבים אורזים את החפצים ועוזבים את המדינה אחרי שקיבלו דרכונים זרים, למרות שלא ממתינים להם שם סיר הבשר וחלת הדבש.
 
מאיר, כשאני שומע בחדשות שאת ניצולי השואה זרקו לכלבים, וזאת - בלשון המעטה, והנשיא קצב מקבל עם פרישתו בגיל שישים ומשהו 4 פנסיות מלאות, דשנות ועסיסיות, אני מתמלא בחילה. השאלה הנוספת היא, מה האדם הזה, כפי שאמר בזמנו גאון הדור פלאטו שרון, עשה בשביל מדינה?
 
כשהישראלי הממוצע מתאזרח במדינה אחרת, הוא רואה שהמציאות הפוליטית והכלכלית שם אינה שונה מאשר בישראל אבל זה לא נוגע לו, כי הוא עדיין ממשיך להרגיש כישראלי. בישראל היה לנו חלום ונלחמנו להגשימו,  וכשהמציאות התפוצצה לנו בפנים - זה כואב, כואב מאוד.
   
מפת העץ
מסיפורי הדוד הנרי / רקוויאם לאוריינט אקספרס הנרי גלוקסמן  
מסיפורי הדוד הנרי / סיפורי סקנדינביה - לימונדה עם ג´ימי קרטר הנרי גלוקסמן  
 הבהרה הנרי גלוקסמן  
 גלוקסמן היקר, הע\ארה בהחלט במקום, עכשיו אני רגוע יותר... רפי אשכנזי   
 צבי גלוקסמן דמון ראניון הישראלי ms  
 למאיר שלום הנרי גלוקסמן  
 השלולית זה העיקר ms   
 השלולית זה הדבר החשוב ms  
 למאיר שלום הנרי גלוקסמן  
 הנרי היקר בא נחליף נושא ms  
 גלוקסמן, יפה עמדת מול הפרזידנט, יש כוח לך! רפי אשכנזי   
הסהר האירני שמעון מנדס  
הקמת פורום דפי נחיתה   /   הקמת פורום הקמת פורום