רדיו יוּבל   רשימת דיוור תנאי שימוש (קולמוסנט ©) הרשמה עזרה מקלדת יוּבל

תאריך 25/01/2008 18:48:04
מאת רפי גטניו
נושא ספורט לאומי מיותר

המגמה הרווחת לאחרונה להמשיל את חיינו למגרש הספורט ולהנחיל בהם את הנורמות הפסולות של מגרש זה, מסוכנת לא פחות משהיא מגוכחת.
 
במגרשי הספורט שלנו, אכן האוהדים הם אלה שקובעים את הטון, וככל שהם חמומי מוח יותר, ומאיימים לשרוף את המועדון, כך השפעתם על הנעשה כולל החלפת המאמנים גוברת. לא הייתי רוצה לראות את חיינו הציבוריים מתנהלים בצורה זו.
 
אהוד אולמרט אינו טלית שכולה תכלת, גם לא הצבעתי עבורו בבחירות האחרונות. אולם הוא ומפלגתו זכו לרוב הקולות כדין, וקיבלו את המנדט לנהל את המדינה לארבע השנים הקרובות. אהוד אולמרט עשה טעויות וגם יצטרך מן הסתם לשלם עליהם, אולם התשלום צריך להיות פוליטי ובמגרש הפוליטי, כפי שעמיר פרץ שילם את המחיר במפלגת העבודה, על כך שהסכים לכהן בתפקיד שלא התאים לו וזנח את המסר איתו הלך לבחירות. כך מתנהלת מדינה מתוקנת.
 
הרמטכ"ל חלוץ עשה את שעליו לעשות בצבא לאחר המלחמה וערך מערכת תחקירים אמיצה ומעמיקה, שהוחל בישומה באופן מיידי. לאחר מכן התפטר ופינה את מקומו. כך נוהגת מערכת צבאית במדינה מתוקנת.
 
מה שמאד לא תקין זו הזעקה הפוליטית המתחפשת כמו בפורים לזעקה "מקצועית" של מ"פ שחושבים כי בהכשרתם ובציון דרגתם, נוסף משקל לביקורתם הפוליטית. אז אני רוצה להגיד לכל אותם קצינים מסורים שאני וכל אזרח אחר, דעתו הפוליטית אינה בעלת משקל נחות משלהם.כל נסיון להציג זאת אחרת ולתת לכך משקל יתר היא משהו שמתקרב ל"פוטש".
 
הכשרתו המקצועית של מ"פ היא לבצע פקודות במסגרת גדוד או חטיבה, ואם יש להם משהו מעניין להגיד שיחכימו אותנו בתחום הזה. הכשרתם לא כוללת ראיה רחבה של תפקוד ממשלה וראש ממשלה, בכך אין להם שום יתרון, ולעיתים יש אף חיסרון כאשר הראיה שלהם היא דרך כוונות הרובה בלבד או דרך 2 הג´בלאות הקרובות שמופיעות להם על התצ"א. כמובן שיכולה להיות להם עמדה פוליטית מוצקה, אולם אין לה משקל סגולי רב יותר משל כל אזרח במדינה, והם יכולים להביעה במסגרת בחירות או הפגנות, ללא ציון דרגתם הצבאית שכאמור אינה רלוונטית.
 
באשר לועדת החקירה היא תגיד את דברה, מעטים מאד אם בכלל יקראו את כל הדו"ח. עיתונאים זריזים יקראו תקצירים ועל סמך הכתוב ינסו לעשות מעשה פוליטי כזה או אחר. זהו נסיון לשנות את דבר הבוחר שלא באמצעות בחירות, אלא בקיצורי דרך, ואני מקווה שזה לא יצלח. בבחירות האחרונות העם אמר את דברו, וכל מי שמצטייר כיום ככוכב, קיבל את מנת חלקו מבחור לפני יותר משנתיים. ביבי קיבל בקושי את אמון קצת יותר מ- 10% הבוחרים, ועזי דיין לא התקרב ל% החסימה. מה שהשתנה בשנתיים האחרונות הוא העמקת ניפוץ החלום של ארץ ישראל השלמה. הכשלון הכי גדול במלחחמת לבנון הוא כנראה המרחק הרב בין מה שישראלים רבים תופסים את עצמם ואת מדינתם, לבין המציאות עצמה. כל השאר רק נגזר מכך.
 
שבת שלום
 
רפי
 
 
   
מפת העץ
מסיפורי הדוד הנרי / מרדונה ואני הנרי גלוקסמן  
אהוד אולמרט נגד חזבאללה וחמאס 0: 2 שמעון מנדס  
 ספורט לאומי מיותר רפי גטניו  
 ההערה של פרופסור יעבץ לרובי ריבלין שמעון מנדס  
 האמנם ? רפי גטניו  
 מהיכן הקרצת את ביבי שמעון מנדס  
 ביבי (אבל לא רק הוא) מסתתר מאחורי "המחאה הציבורית" רפי גטניו  
 צ´רצ´יל וביבי Doron Arazi  
 הפוך על הפוך רפי גטניו  
 חלופי השלטון של צ´רצ´יל וצ´מברלין שמעון מנדס  
 רפי, מדוע אתה מתעלם מ"נקיון" כפיו של אולמרט ? שמעון מנדס  
 שמעון, אני לחלוטין לא מתעלם והתייחסתי לכך רפי גטניו  
 אתה עדיין בעד המלחמה? שרון קנצרובסקי  
 אתה צודק רפי גטניו  
 טומי לפיד נראה כמו צ´רצ´יל אבל הוא לא אבנר אברהם  
 רפי, הגנתך על אולמרט מוזרה אבנר אברהם  
 אברהם, איני מגן על אולמרט רפי גטניו  
 אין שום ספק שתגובת הציבור צריכה להיות פוליטית אבנר אברהם  
כלל פסיכולוגי ישן שמעון מנדס  
הקמת פורום דפי נחיתה   /   הקמת פורום הקמת פורום