רדיו יוּבל   רשימת דיוור תנאי שימוש (קולמוסנט ©) הרשמה עזרה מקלדת יוּבל

תאריך 06/02/2008 22:01:18
מאת אבנר אברהם
נושא רפי, הגנתך על אולמרט מוזרה

כי באותו אופן שאתה מברך על עזיבתו של דן חלוץ ועמיר פרץ.
 
למה הם הלכו ואתה מברך ואולמרט נשאר תקוע וגם על זה אתה מברך?
 
 
קודם כל, מפלגתו של אולמרט לא זכתה "לרוב הקולות" כי היא רק כרבע ממספר הח"כים. אולמרט בנה רוב ע"י צירוף מפלגות לקואליציה. מכאן שהעם לא נתן לו מנדאט אלא שהוא לקח את המנדט כדין והקים קואליציה. תיאורטית, אפשר היה שהוא לא יצליח להקים קואליציה ואז פרץ היה עמל על הקמתה. כלומר, צריך להפריד בין אולמרט האיש לבין תפקיד ראש הממשלה. אולמרט לא נולד לתפקיד והתפקיד לא נבנה אישית לאולמרט.
 
שנית, אולמרט עשה טעויות ולא סתם טעויות אלא טעויות של הנהגת מדינה במלחמה. אי אפשר לומר לאחר המלחמה "סליחה טעיתי" ולהמשיך לתפקד בתפקיד כה מיוחד ורגיש כאילו כלום לא קרה. הבעיה שהוא מסרב אפילו להודות שהוא טעה. אז איך אתה רוצה שהוא ילמד ויתקן את דרכו?
 
שלישית, אין בתפקיד ראש הממשלה היזדמנות שניה. זה לא מבחנים לתואר ראשון. יש ראש ממשלה ובמידה והוא כושל ובודאי שאם ועדה מטעם קבעה שהוא כושל, הוא חייב להסיק את המסקנות וללכת. מדינה זה לא עסק אישי. הוא חייב להתנהג לפי כל הכללים. כך מתנהגת מדינה מתוקנת.
 
 דו"ח הועדה קשה ביותר גם כלפי אולמרט. אי אפשר לטאטא מתחת לשטיח את הממצאים שלה, גם לאחר פתחון הפה המוזר של יחזקאל דרור. שהרי גם אם היתה הועדה ועדה מטעם שבאה להגן על אולמרט, הרי שמימצאיה (ובעצם מה לא ידענו לפני שהועדה פירסמה את ממצאיה? ידענו כמעט הכל), חמורים במידה מיוחדת והם כרטיס אדום לאולמרט. זה שאולמרט ידע לפני מה הולך להיות בדו"ח ודובריו יצאו במתקפת תקשורת סמויה ומקדימה כדי להכין את הציבור, לא צריך לעוור את עיני הציבור. אולמרט כשל, ישראל פיספסה את המלחמה ולא השיגה את יעדיה (שאולמרט קבע אותם בחוסר מקצועיותו).
 
היה טוב אם אולמרט היה מתפטר מיוזמת עצמו. כי עכשיו הוא משלם שוחד לשותפיו בקואליציה כדי להשאירה יציבה. בנוסף לחוסר כשירותו לנהל מדינה אנחנו רואים שהוא גם נאלץ לשלם לקואליציה כדי להישרד פוליטית וזו רעה נוספת.
 
עדיף היה שהקואליציה תתפרק ונלך לבחירות מיידיות בתוך 3 חודשים מהחלטה. כי אם מישהו באמת חרד לגורל המדינה חייב להבין שכל זמן שאנחנו נותנים לאולמרט לנהל את המדינה אנחנו חיים על זמן שאול. אני מקווה שאזרחים פסיביים יתחילו להבין את הבעיה שנקלענו אליה ו"יצאו לרחובות" ולפעילות פוליטית מחאתית תקיפה. העם צריך לומר את דברו.
   
מפת העץ
מסיפורי הדוד הנרי / מרדונה ואני הנרי גלוקסמן  
אהוד אולמרט נגד חזבאללה וחמאס 0: 2 שמעון מנדס  
 ספורט לאומי מיותר רפי גטניו  
 ההערה של פרופסור יעבץ לרובי ריבלין שמעון מנדס  
 האמנם ? רפי גטניו  
 מהיכן הקרצת את ביבי שמעון מנדס  
 ביבי (אבל לא רק הוא) מסתתר מאחורי "המחאה הציבורית" רפי גטניו  
 צ´רצ´יל וביבי Doron Arazi  
 הפוך על הפוך רפי גטניו  
 חלופי השלטון של צ´רצ´יל וצ´מברלין שמעון מנדס  
 רפי, מדוע אתה מתעלם מ"נקיון" כפיו של אולמרט ? שמעון מנדס  
 שמעון, אני לחלוטין לא מתעלם והתייחסתי לכך רפי גטניו  
 אתה עדיין בעד המלחמה? שרון קנצרובסקי  
 אתה צודק רפי גטניו  
 טומי לפיד נראה כמו צ´רצ´יל אבל הוא לא אבנר אברהם  
 רפי, הגנתך על אולמרט מוזרה אבנר אברהם  
 אברהם, איני מגן על אולמרט רפי גטניו  
 אין שום ספק שתגובת הציבור צריכה להיות פוליטית אבנר אברהם  
כלל פסיכולוגי ישן שמעון מנדס  
הקמת פורום דפי נחיתה   /   הקמת פורום הקמת פורום